Blogger Simgesini(Favicon) Değiştirme

bloggerFavicon tarayıcılarda blogunuzun urlsinin yanında bulunan küçük logudur. Ve yandaki turuncu beyaz blogspot logosunu değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken çok kolay.

Öncelikle kendinize favicon yapmak istediğiniz bir resim bulun. Tavsiyem resmi 16*16 piksel yapıp nasıl göründüğüne bakın. Hem bu şekilde kaydederseniz yüklenmesi daha hızlı olur. Ayrıca resim formatı bazen problem çıkartabildiği için mümkünse .ico kullanın.

.ico uzantılı dosyanızı bir yere yüklemeniz lazım. Blogger .ico uzantısında hata veriyor ve birçok resim depolama siteside izin vermiyor. Onun için rsmi googlepagese atıp adresini alın.

Aldığınız adresi
<**link href="resim url buraya eklenecek" rel="shortcut icon"**>
Koddaki yere yapıştırın ve blogunuzun kod kısmına girin.
Yukarıdaki kodu<**/head**>kodunun hemen önüne yapıştırın ve kaydedin.

Artık sizinde kendinize özel bir faviconunuz var.

Global Managment Challenge’08

Global Managment Challenge20 Mart 2009 Cuma günü GMC’08in final günüydü. Bizde arkadaşlarımla Voltran Yıldız takımı olarak finaldeydik. Final, Flat ofiste yapıldı. Erken saatte başlayan yarışma akşam 5’e kadar devam etti. Birinci olan grup farkı biraz açtıysada geri kalan takımlar arasında çekişmeli bir fianl geçti. 4. çeyrek sonunda Voltran Yıldız günü 3. kapatmıştı. Son çeyreğe kısıtlı sürede odaklanarak elimizden geleni yaptık ve sonucun açıklanması için 27 Marttaki Gala gecesini bekledik.

Gala Maslak Sheraton Oteldeydi. Akşam kokteyle ve fotoğraf çekimleriyle başladı. Güzel bir hava vardı. Herkes heyecanlı finalin sonucunu bekliyordu. Sonuçlardan önce takımlar sponsorlarıyla beraber aynı masada yemek yedi. Bizde takımımızın sponsoru Bilim İlaç’tı. Bilim İlaç’tan gelen Aykut Bey ve Dilek Hanımla muhabbet ederek güzel bir yemek yedik. Arada da ufak tefek kariyer tüyoları aldık. Hem eğlenceli hem de yararlı bir yemek oldu bizim için.
Sonuçların açıklancağı zamana gelindiğinde heyecanlar daha da artmıştı. Sonuşlar 8. takımdan başlayarak açıklanıyordu. Sıra bize gelene kadar çok değişmişti bir önceki çeyreğe kadar. Buda bize biraz daha umut ve heyecan veriyordu. Ama maalesef 4. takım olmuştuk. Aslında 256 takım arasında 4 olmak küçümsenemiycek bir başarıydı. Tabiki hedefte birincilik vardı.
Sonuçlardan sonra takımların birçoğu otelden ayrıldılar. Biz biraz daha oturup finali kutlayarak otelden ayrıldık.
Sonuç olarak yarışma sürecini düşünürsek her ne kadar birinci olamasakta bana birçok avantajı ve yararı oldu. Bir şirket yönetiminin basit anlamda ne kadar çok unsur içerdiğini gördüm ayrıca ilk kez bilanço tablosuyla tanıştım ve birçok yeni bilgi öğrendim. Bilim İlaç sayesinde kariyer ile ilgili birçok bilgi va tavsiye edindim. Bilim İlaçın fabrika gezisinde ilk defa bir üretim tesisi ile tanıştım. İmkanı olan herkesin yarışmaya başvurarak eğlenceyi ve bilgiyi tatmasını tavsiye ediyorum.