Format Değiştirmeden Sorunsuz Video Bölme

Boilsoft Video Splitterp Uzun zamandır kaliteli bir video bölme programı arıyor. Aslında bu işi yapan birçok bedava ve ücretli program mevcut. Fakat bu programların genel özelliği videonun codecini yani formatının değiştirirken bu işi yapıyor olması.

Yeni tanıştığım aslında baya eski olan bir program buldum geçenlerde. muhtemelen işinize yarayacaktı. Boilsoft Video Splitter isimli bir video bölme programı.

Oldukça küçük boyutta (~10mb) olan program AVI, MPEG, RM, ASF, WMV, 3GP, MKV, FLV ve MP4 gibi formatları sorunsuzca destekliyor. Programın en önemli özelliği ise bölme işlemini oldukça hızlı yaparken görüntü kalitesinden de hiç taviz vermiyor olması.

ekran görüntüsü

Ekran görüntüsünden de görüldüğü gibi çok az ayrıntısı olan programın kullanması oldukça kolay.

Open butonu sayesinde bölmek istediğiniz filmi veya videoyu dizinden seçiyorsunuz. Bu işlemi sürükle bırak yöntemi ile de yapabilirsiniz.

Split into seçeneği ile videoyu kaç parçaya bölmek istediğinizi seçerek o sayıda eşit parçaya bölebilirsiniz.

Split by Selection seçeneği ilede filmin istediğiniz kısmından istediğinzi bir noktasına kadar sadece o bölümü alabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi videonun gösterildiği ekranın altındaki parantez işaretleri ile de yapabilirsiniz.

Programı http://www.boilsoft.com/videosplitter/download.html adresinden sorunsuzca indirebilirsiniz.