Wampserver Çalışmıyor? Çözümü (Yardım)

Wamp server logo Özellikle PHP kullananların kullandığı localhost programı wamp server 2 bazen kurulumdan sonra çevrimiçi olarak çalışmıyor. Farklı bir deyişle localhost açılmıyor veya phpMYAdmin sayfası açılmıyor.

Bu problemin başlıca sebebi wampserver 2’nin 80 portunu kullanmasıdır. Çünkü SKYPE gibi bazı programlarda bu portu kullanır. Bu programları kapatarak denerseniz wampserveriniz çalışabilir.

Bir başka çözüm ise C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.17\conf dizinindeki httpd.conf dosyasını metin editörü ile açarak Listen 80 kısmındaki 80 sayısını 81 gibi bir sayı ile değiştirerek kaydetmektir.

Bu değişikliği yaptıktan sonra wampserverinizi yeniden başlatın ve localhostunuzu tarayıcınızdan yeni portu ile http://localhost:81/ şeklinde çağırın.

Kolay gelsin…

25 Replies to “Wampserver Çalışmıyor? Çözümü (Yardım)”

 1. Merhaba skype vardı tamamen sildim revo uninstaller programı ile tamamen sildim. Sonra 80 i 81 yaptım localhostu çağırabiliyorum ama halen phpmyadmin çalışmıyor. Bana da çözüm üretirseniz çok teşekkür ederim. Mail adresine çözümü linkle verirseniz haberim olur. Şimdiden elinize emeğinize sağlık.

 2. Skype açıkken Wamp Server ın çalışmaması gibi enteresan bir sorun oluşuyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba

 3. İkisi aynı potu kullandığı için bu problem olabiliyor.
  Çözüm C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.17\conf dizinindeki httpd.conf dosyasını metin editörü ile açarak Listen 80 kısmındaki 80 sayısını 81 gibi bir sayı ile değiştirerek kaydetmektir.

 4. ben wamp serveri kurdum ama denemek için hosgeldiniz yazdığımda int explorerda çalıştırıyorum internet sayfası görüntülenemiyor diyo yada 404 hatası veriyor neden olabilir acaba lütfen yardımcı olun ilginiz için teşekkür ederim..

 5. Teşekkürler paylaşım için.

  C:\wamp\bin\apache\Apache2.4.4\conf

  Yukarıdaki Link kısa yolu arkadaşlar, açtıktan sonra görüntülemek için not defterini kullanabilirsiniz, kolay gelsin

 6. Hay Allah razı olsun senden kardeşim ya kaç haftadır arıyorum arıyorum bulamadım, sildim kurdum, sildim kurdum… meğersem microsoft serverin 80 i ile çakışıyormuş. sorunu çözdüm tekrardan eyw.

 7. Skype yüzünden çalışmamasının sebebi: Skype’ın gelişmiş ayarlarındaydı yanlış hatırlamıyorsam, 80 portunu kullanıyor. Bu yüzden çakışıyorlar.

 8. Çook teşekkürler tam kafayı yemek üzereydimki sizin bilgileriniz imdadıma yetişti 🙂 ellerinize ve emeğinize sağlık 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.